Mesleki Bilgiler, Hobiler, Çalışmalar, Öneriler, Güncel Bilgiler ve Haberler, Farklı Bir Bakış Açısı


İnternette zaman tüneli uygulamasını kaldıracağını söyleyen bir sürü kişi var. Her gün yeni şeyler paylaşıyorlar ve indirin kurtulun diyorlar. Hatta Facebook arkadaş listenizdeki kişiler zaman zaman duvarınızda zaman tünelinin kaldırılmasıyla ilgili şeyler paylaşıyorlar. Aslında onlar paylaşmıyor. Onlar da zaman tünelini kaldırma uygulamasına tıkladıkları için otomatik paylaşımlarla sizin duvarınıza geliyor o paylaşımlar. Uygulamaya git derken bazı şeylere izin veriyorsunuz. O da otomatik olarak paylaşıyor sizin adınıza.  Ancak yok böyle bir şey. Zaman tünelini falan kaldıramıyorlar. Bunlar bilgisayarınız için zararlı olan şeyler.

 

Zaman tünelini kaldıracağını söyleyen uygulamalardan birini yüklediğinizde ilk olarak yaptığı şey , hangi tarayıcı için yüklediyseniz ona bir eklenti edindiriyor. Güvenlik firması Sophos eklentinin yüklenmemesi için uyarılarda bulunuyor. İşin ilginç ve üzücü bir tarafı var. Bu uygulamanın , yani zaman tünelinden kurtulma uygulamasının önde gelen bir Türk internet sitesi tarafından indirmeye açıldığı.

GFI Software elemanlarından Chris Boyd , zaman tünelini kaldıracağı vaadini veren uygulamaların “Facebook Timeline Remover” adı altında da internette bulunduğunu söylüyor. “Facebook Timeline Remover” uygulamasında eklenti indirmiyorsunuz. Ancak anket dolduruyorsunuz. Bu anket bazı pazarlamacı hazırcıların havadan para kazanması demek oluyor. Yukarıda bahsettiğim şey bu gibi bir şeydi. Siz anket dolduruyor ve uygulamanın istediklerine izin veriyorsunuz. O da başkalarının duvarında paylaşımlarda bulunuyor.

Dikkatli olun.

 

Kaynak: nonloser

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: