Mesleki Bilgiler, Hobiler, Çalışmalar, Öneriler, Güncel Bilgiler ve Haberler, Farklı Bir Bakış Açısı


Apple, Türkiye’de Apple Store açacak.

Apple bu yıl Türkiye’deki faaliyetlerine hız verdi ve ekibini genişletmeye başladı. Şirket daha önce Türkiye Genel Müdürü ataması yapmıştı şimdi de 18 farklı iş dalı için ilan verdi.

İş ilanındaki aranan niteliklere bakıldığı zaman Mağaza Lideri, Müdür, Genius, Expert gibi eleman arayan Apple’ın Türkiye’de bir Apple Store açmak istediği belli oluyor.

Türkiye’de şuanda Apple’ı Bilkom temsil ediyor ve Apple’ın ülkemizde resmi bir mağazası yok. Sadece Apple ürünlerini satan özel mağazalardan bu firmanın ürünleri satın almak mümkün.

Apple bu konuda resmi bir açıklama yapmadı ancak mağazanın yeri konusunda internete söylentiler ortaya çıktı. Söylentilere göre mağaza Zorlu Holding’in İstanbul Zincirlikuyu’da yaptığı yeni alışveriş merkezinde açılacak.

Apple’ın Türkiye’de mağaza açması özellikle ürün lansmanlarında aylar sonra ülkemize gelen Apple cihazlarının daha çabuk ve öncelikli olarak gelmesini sağlayabilir. Eğer bu gerçekleşirse Apple’ın meşhur müşteri hizmetlerinin de ülkemizde resmi olarak hizmet vermeye başlayacak.

Sizce, diğer Apple Store mağazalarındaki hizmet kalitesi burada da olur mu?

Sizde alışverişe gitmek ister miydiniz? 😉

Comments on: "Apple Türkiye’ye Mağaza Açma(ma)lı Mı ?" (1)

  1. Apple hepimizin de bildiği gibi hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetinden taviz vermeyen bir firma, dolayısıyla sondan 2. sorunun cevabı: Kesinlikle evet:)

    Sonrasında ise, o kadar apple pad,pod,bilgisayar vs kullanıcısı olan ülkemize Apple Store’un çoktan gelmesi gerekiyordu. Bence gecikmiş bir hamle, çünkü birçok apple ürününün servis ve tamir amaçlarıyla İngiltere gibi ülkelere gittiğini biliyorum ki eğer Türkiye’de Apple Store açılırsa, cihazlar sahiplerinin eline daha çabuk ulaşacaktır ki bu da ekmeğini bu cihazlardan çıkaran meslek erbabları için oldukça önemli. Ama geç olsun da güç olmasın diyelim 🙂

    Öte yandan, apple kullanıcıları buraya gidip kendi ürünlerinin ya da merak ettikleri diğer ürünlerin özelliklerini öğrenebilir, bunları servise verebilir ve garanti kapsamında değiştirebilirler ki bu da güzel birşey.

    Son soruya gelecek olursam eğer, an itibariyle buralardan alışveriş yapmaya pek gücüm yetmese de, yolum zincirlikuyu taraflarına düşerse ya da teknoloji sever mühendis arkadaşlarımın iştirakıyla, apple atmosferi ve hizmet anlayışını görmek için buraya uğramak isterim.

    Selamlar..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: