Mesleki Bilgiler, Hobiler, Çalışmalar, Öneriler, Güncel Bilgiler ve Haberler, Farklı Bir Bakış Açısı

My Name is Khan


 

Şuan ki Türk sinemasının halini bilip, böyle filmlerinin yabancı yapımlardan çıktığını görünce bazen içten içe üzülüyorum.

My Name is Khan yapılması gereken bir filmdi, nitekim yapıldı fakat bizim tarafımızdan değil. Belki de böylesi daha iyi oldu, siz ne dersiniz? En azından böyle bir konunun harcanması gerçekten yazık olurdu.

İzledikten sonra bir süre etkisi altında kalabileceğinizi şimdiden söyleyeyim 🙂

Reklamlar

Comments on: "My Name is Khan" (2)

  1. Öncelikle beğenmene çok sevindim mühendisbey. Film iki parçaya ayrılmış gibi; eğlenceli, yer yer tebessüm ettiren, şaşırtan ve bir o kadar da anlamlı sahnelerin bulunduğu ilk kısım ve sevdiği kadına söz vererek yollara düşen, bu yolculukta da müslümanların terörist olmadığını davranış ve sözleriyle her fırsatta dışarıya yansıtan bir adamın serüveni. Yani sosyal mesaj içerikli olan kısım. Gerçekten de olmuş, bir başyapıt olmuş.
    Öte yandan bizim yapmamız meselesine gelince. . Aslında buna benzer bir film çalışması var. Hatırlarsın “New York’ta Beş Minare” ismi. Bana sorarsan bu filmde de verilmek istenen ana tema buydu. Ama belki de senaryosu biraz eksik olduğundan konu oldukça dağılmış, her ne kadar başarılı bir film olsa da 11 Eylül Saldırıları sonrası başta Amerika ile Batı’nın İslam paranoyası “My Name is Khan” kadar sağlam ve tutarlı bir şekilde işlenememiş.
    Ama ben yine de böyle bir filmi Bolywood sinemasından izlediğim için memnunum. Sonuçta hakkını vermişler. Öyle ki Shah Rukh Khan’ın söylediği o söz hala aklımda: ” My name is Khan and i am not a terrorist! “

    • Tekrar teşekkür ederim kardeşim, bu denli sağlam temalı bir filmi izlememde aracı olduğun için. Hakikaten bolywood filmlerinin içinde izlediklerimin hepsi çok kalite, çok anlamlı filmlerdi ve bu da onlar arasında yerini aldı. diğerlerini de müsait bi vakitte paylaşmayı düşünüyorum.
      bu arada New York’ta Beş Minare filmi dediğin gibi benzer bir konu üzerinde yoğunlaşsa da aşırı başarısız bir film olarak benimsediklerim arasında. filmde aklıma yatmayan ve kesin olarak benimseyemeceğim bir takım rahatsız faktörler vardı. uzun zaman geçtiğinden pek hatırlayamıyorum. ama sağolsun hintli arkadaşlar bu işi layıkıyla yapmış, ne diyelim ellerine sağlık 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: