Mesleki Bilgiler, Hobiler, Çalışmalar, Öneriler, Güncel Bilgiler ve Haberler, Farklı Bir Bakış Açısı


Bundan yaklaşık bir hafta önce haber sitelerinde ilk sırada gece yarısı duyulan esrarengiz seslerle alakalı bir haber vardı.

Haber şunlardan bahsediyordu;

İstanbul’da gece yarısı 01:00 sıralarında garip bir ses duyulduğu iddia edildi. İstanbullular, bugün Ekşisözlük, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde bu iddiayı tartışıyor. Garip sesin boğuk bir siren sesine benzediği konuşuluyor. İstanbullular’ın paylaştığı twitlerden sonra Türkiye’nin değişik bölgelerinden de benzer iddialar gelmeye başladı. Sanal ortamda bu seslerin depremin habercisi olup olmayacağına dair iddialar da dolaşıyor.

Bazı kişilerin görüşüne göre bu sıradan bir ses değildi, bu haberin sonrasında H.A.A.R.P projesi  dile gelmeye başladı.

Haberle ilgili olarak yayınlanan videoyu bende izledim, pek gerçekçi gelmemişti. Hatta zombi filmlerinin arkasında çalan gerilim fon sesi gibi gelmişti. Neyse önemli olan bu değil, gelelim asıl konuya.

H.A.A.R.P Projesi Nedir? Hakkında Ne Biliyoruz?

Önce bu harflerin açılımını bilmek istersiniz belki. Bu harfler, ABD’nin en gizli askeri projelerinden biri olan “High Frequency Active Auroral Research Program” isminin baş harfleri. Adından görüldüğü gibi yüksek frekansla ilgili bir program. H.A.A.R.P, Nikola Tesla’nın bulmuş olduğu program diye de bilinir.

Ama detayları ve işlevi hakkında gizemlerle dolu olan bir projedir. Her kaynakta farklı yorumlar ve farklı teoriler ortaya atılmış fakat gerçeğin ne olduğunu proje sahipleri kesin bir açıklama ile kamuoyu ile henüz paylaşmamışlardır. Basit bir açıklama olarak İyonosfer’de araştırma yapmak olduğu belirtilmiştir. Düşündürücü olan kısmı ise bu araştırma için çok fazla maliyetli bir çalışma sergilenmesidir.

High Frequency Active Auroral Research Program yani Türkçe karşılığı ile Yüksek Frekans Aktif Auroral Araştırma Programı olan bu sistem yüksek enerjiler kullanarak aktif vegüçlü radyo dalgaları oluşturmaktadır. Bu radyo dalgaları tahmin ettiğimizden çok daha güçlü ve etki alanı dünyada bulunan en büyük istasyonları bile oyuncak telsiz durumuna düşürebilecek güçte bir sistemdir.

Resmi kaynaklara göre 6 yıldır çalışmaların yapıldığı bu yer Alaska’da Gakona bölgesinde ABD’ye ait askeri bir üssün bulunduğu konumdadır. ABD askeri haber kaynakları ise bu sistemin genel olarak iletişim alanında kullanılması için geliştirilmiş bir proje olduğudur.

Elektro manyetik sistemler ile çalışan araçların, deniz altıların, radar sistemlerinin, sismik sistemlerin, yani yer altı inceleme gibi aygıtların gözlem kalitesi, petrol doğal gaz gibi zenginliklerin kolayca bulunması, bazı füze veuçakların saldırıdan önce havada imha edilmesi gibi çok önemli, son derece etkili özellikleri gerçekleştirebileceği ABD yetkililerince söylenmektedir.

Bazı kaynaklara göre bu sistem istenildiği zamanlarda, istenildiği yerlerde depremler meydana getirme gibi rahatsız edici özelliklerde sahiptir. Ayrıca iklimlerde değişiklik yapma, ana karaları parçalama yeni şekiller verme, dev dalgaları kontrol etme, enerji kaynakları ile oynama ve insan beynine hasarlar verme gibi insanlık geleceğini tehlikeye sokan bir çok güce sahip bir silah olması düşünülmektedir.

Amerikalı askeri yetkililere göre, bu proje pek çok elektronik ve haberleşme sistemlerini iyileştirme amaçlı kullanılacak. Bunun tam aksi olarak, bu projeye karşıt olan Amerikalı bilimadamları da var. Bunun son derece tehlikeli olduğunu savunuyorlar. Çünkü, onlara göre, HAARP öylesine bir güç haline gelebilir ki, elinde tutan dünyanın tartışmasız hakimi olur.

Konunun en ilginç tarafı ise şu; bu konuda Web’de açılan sayfalar, buradaki konuşmalar, gelen bilgiler, tartışılan konular sık sık esrarengiz eller tarafından silinip yok ediliyor. HAARP, bu konuyu inceleyenlere göre, 1994 yılından bu yana, en çok sansüre uğrayan konu durumunda…

İlk yazdığımız haberle, konunun ne ilgisi olduğu düşünülebilir. İşte olayı açıklamaya yeten cümle;

17 AĞUSTOS 1999 depreminde enkazdan kurtarılan bir bayan  şunları söylüyordu: “O gece ne olduğunu bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki bu depremden farklı bir şeydi.”

Konuyla ilgili hazırlanmış bir video bulunmakta. İyi Seyirler..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: